ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Novinky

27.08.12 ForPesBus Teplice-Houslice

Když za námi přišel Jakub Štýbr s "úžasným" nápadem, abychom na letošním Ústeckém psím festivalu hráli osvětově naučné, výchovně poučné a ještě k tomu zábavné divadlo, měla jsem dojem, že mu tento "výmysl" lehce rozmluvím a jeho nepředstavitelný požadavek jsem pustila z hlavy. Omyl! Opravdu jsme hráli!
Rodina Zimermanů malovala kulisy, Vlaďka pro Aničku ušila kostým pejska a mě nezbývalo nic jiného, než do toho jít s nimi.
Děj našeho představení byl vskutku jednoduchý. Holčička Jituška (Jitka Zimermanová) jede se svým tatínkem (Vlaďka Kozárová) červeným ForPesBusem z rodných Teplic do dalekých Houslic na návštěvu k tetě Maruš (Pavel Zimerman). Teta Maruš má krásného pejska Alíka (Anička Zkmermanová) a Jituška zatím nikdy žádného pejska neměla. Jenže Alík Jitušku zvesela nevítá. Naopak jí trošku pozlobí, trošku na ní zavrčí a trošku jí ukáže, kdo je v Houslické chalupě pánem. Jituška se ale nenechá zahanbit a jak může, tak Alíkovi na oplátku připraví několik perných chvilek. A právě na to, jak se v konkrétních situacích mají děti chovat k cizím pejskům jsme se ptali našich malých diváků. A ti nás mile překvapili! Věděli, že pejskovi se neleze do jeho pelíšku, nekrmí se od stolu lidským jídlem, nesahá se mu do misky, neberou se mu jeho hračky, nebouchá se do něj klackem a už vůbec se do něj nekope. A protože Jituška nakonec dětem slíbila, že už se bude k pejskům chovat tak, jak se má, dostala od nás opravdové štěňátko (Knorrovic Micra).
Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli se mám o této naší akci zmínit. Ale příští rok prý s námi opět počítají :-)
Vaše Lenka
PS: Několik divadelních snímků naleznete ve fotogalerii.


jít zpět


Správa webu