ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czFotoknihovna ForPes Teplice

Kynologický výcvik

Co Vás v kurzu čeká

V kurzu kynologického výcviku jsou na pejsky kladeny větší nároky. Kromě základní poslušnosti je cvičení rozšířeno o různé další druhy povelů, např. odložení psa za pochodu, aport přes překážku, vysílání psa vpřed, hlídání předmětu, povely na dálku, zdolávání sportovních překážek a podobně. Psovod se naučí jednotlivé cviky provádět v klidu, plánovitě a účelně tak, aby pejsek postupně zvládal vykonávat i náročnější úkoly. Cvikům poslušnosti je věnována patřičná péče a od psovoda je vyžadována důslednost v jejich provádění, neboť zejména výcvik poslušnosti je podmínkou pro bezproblémové zvládnutí dalších disciplín sportovní kynologie, kterými jsou obrana a pachové práce.

Cílem kurzu kynologického výcviku je úspěšné splnění základních zkoušek z výkonu. Mezi takové zkoušky patří např. zkouška základní ovladatelnosti ZZO, zkouška ovladatelnosti psa ZOP, zkouška pracovní upotřebitelnosti I.stupně ZPU 1, zkouška doprovodného psa BH, ale i jiné. Po vzájemné domluvě lze výcvik Vašeho psa směřovat i pro náročnější typy zkoušek z výkonu.

Pokud se rozhodnete se svým pejskem některou ze základních zkoušek složit, poradíme Vám jak a pomůžeme Vám stát se členem Českého kynologického svazu.

Co je potřeba k výcviku

- očkovací průkaz (na první výcvikovou hodinu)
- hladký řetízkový obojek - poradíme Vám jaký konkrétně
- vodítko cca 80 - 100 cm dlouhé z pevného materiálu
- vodítko cca 25 cm dlouhé (šňůrka s karabinkou)
- stopovačku 10 m dlouhou
- dřevěný aport 650 g
- zásobu pamlsků
- oblíbenou hračku - míček apod.
- sáčky na exkrementy
- sportovní obuv a oblečení
- dobrou náladu a chuť a odhodlanost se svým pejskem pracovat
U dospělých psů, kteří nejsou zvyklí na ostatní psy nebo lidi, doporučujeme náhubek.

Povinnosti psovoda

Při výcviku je vždy nutné řídit se pokyny výcvikáře a dodržovat Provozní řád cvičiště, který je zveřejněn na samostatné stránce v sekci "Řád cvičiště".

Kde a kdy se cvičí a kolik to stojí

Výcvik poslušnosti dle zkušebních řádů probíhá jednak společně na hodině Kurzu základní poslušnosti každou neděli od 12,30 hodin a trvá 60 minut a dále dle domluvy v individuálně stanovený čas v délce maximálně 30 minut. V případě náhlých nebo nepředvídatelných situacích zapříčiňujících přeložení hodiny výcviku na jiný termín, je tato informace vždy včas zveřejněna na našich webových stránkách a na našem facebookovém profilu.

Teorie pachových prací probíhá od 1. března do 30. listopadu vždy v neděli od 13:45 do 14:45 hodin (tedy při obranách), kdy jsme připraveny s Vámi probrat veškeré výcvikové záludnosti a poradit Vám, jak na to! Praktické tréninky pachových prací v terénu si každý psovod cvičí samostatně!

Kynologický výcvik spojený s hodinou Kurzu základní poslušnosti stojí 1 000,- Kč za 10 lekcí. Kurzovné je splatné před začátkem druhé lekce buď v hotovosti přímo u výcvikářky, nebo bankovním převodem na číslo účtu: 238615232/0300. Jako variabilní symbol pro bezhotovostní platbu můžete zadat datum narození Vašeho psa nebo Vaše telefonní číslo.
Kynologický výcvik dle domluvy v individuálně stanovený čas v délce maximálně 30 minut stojí 150,- Kč a platí se na místě u výcvikářky.

Výcvik v počtu 10 lekcí musí zájemce absolvovat nejpozději do 3 měsíců od přihlášení do kurzu. Později se lekce nenahrazují (pouze ve výjimečných případech po domluvě s trenéry).

Jak se do kurzu přihlásit

Telefonicky na číslech:
733 598 789 (Vodafone) Lenka
602 769 135 (O2) Vlaďka
732 407 741 (T-Mobile) Lenka

TERMÍN NOVÝCH NÁSTUPŮ - DLE TELEFONICKÉ DOMLUVY

Tréninkové hodiny

DenHodinaKurzTrenéři
Neděle12:30 - 13:30kynologický výcvikVlaďka Kozárová, Lenka Knorrová a Jindra Knorr

Správa webu