ForPes - kynologický klub Teplice

602 769 135
733 598 789
732 407 741
Dubská 602
Teplice
info@forpes.czYoutube Forpes  Facebook Forpes

Fotoknihovna ForPes Teplice

Hoopers

Hoopers

Hoopers je tak trochu jiné agility pro všechna plemena psů bez rozdílu. Nabízí aktivní vyžití pro pejsky a jejich psovody při společných chvílích strávených na parkúru, kdy pes při obíhání a probíhání jednotlivých překážek pracuje naprosto samostatně v souladu s hlasovými a vizuálními pokyny svého pána. Překážky pro Hoopers jsou koncipovány zcela bezpečně s ohledem na minimální nároky na pohybový aparát psa a proto je tento psí sport vhodný jak pro ty úplně nejmenší pejsky anebo pro psy velkých a obřích plemen, tak pro pejsky starší nebo se zdravotním handicapem, pro které je skákání nevhodné. Hoopers si mohou užívat i psovodi s omezením v pohybu, kteří si chtějí se svým zdravým psem dopřát společnou aktivní zábavu.

Jak hoopers funguje?

Cílem je, aby pejsek na základě zvukových a posunkových povelů psovoda samostatně překonával překážky, kterými buď probíhá anebo je obíhá anebo běží podél nich. Zjednodušeně řečeno, pes se pohybuje hodně, psovod se pohybuje málo. Nepřipadá vám to ideální?

K nácviku Hoopers je potřeba větší herní plocha a speciální překážky. Základní rozměry parkúru jsou 20 x 30 metrů s uprostřed vymezeným prostorem pro psovoda o velikosti 3 x 3 metry. Sadu překážek pro Hoopers tvoří 16 oblouků, 4 tunely o délce 1 až 3 metry a průměru 80 cm, 6 branek a 6 barelů. Dráha Hoopers vždy začíná a končí překážkou typu oblouk, každý tunel musí být na trati postaven v přímce, neboť není přípustné tunely zatáčet, délka trati je nejméně 25 metrů a maximálně 150 metrů dlouhá a čas psa se měří okamžikem překonání prvního oblouku a končí proběhnutím posledního oblouku. Na trati se stejně jako u Agility sledují chyby a odmítnutí, které mají každý jednotlivě hodnotu 5 trestných bodů a team může být samozřejmě i diskvalifikován.

Překážky a vybavení

Sada překážek pro Hoopers na našem cvičišti obsahuje:
16 probíhacích oblouků, 6 barelů, 6 branek, 8 tunelů, startovací podložky, vymezovací kužele, středovou pásku 3x3 m, pískové zátěže a i něco navíc ;-)

Trenérky

Lenka Knorrová a Vladimíra Kozárová, obě s certifikátem Hoopers poradce od holandských instruktorů Rachelle Huismans a Milko Kurvers z Woof@Work, Workshops op maat.

Tréninky Hoopers

Zájemcům o výcvik tohoto nového psího sportu nabízíme pravidelné tréninky pod dohledem certifikovaných trenérů a na kvalitních překážkách dle návrhu Soutěžního řádu Hoopers ČR. Tréninky probíhají na cvičišti ForPes Oldřichov za příznivého počasí.

Podmínkou pro absolvování tréninku Hoopers je nezbytné zvládnutí základních povelů ke mně (přivolání) a odložení. Při tréninku se pes pohybuje na volno. Z řad nových zájemců upřednostňujeme ty, kteří prošli ForPesáckými kurzy poslušnosti!

Trénink Hoopers probíhá většinou jednou týdně, převážně v pondělí, vždy v předem domluveném čase. Přihlašování na tréninky se provádí přes webové stránky
http://www.forpeshoopers.banda.cz/

Zájemci o Hoopers se mohou hlásit telefonicky na číslech 733 598 789 a 732 407 741 nebo přímo osobně u Lenky!

Cena tréninku Hoopers

Hoopers - 1 tréninková hodina - 100 Kč

Upozornění

Upozorňujeme, že při trénincích Hoopers závazně platí přísnější pravidla než v kurzech poslušnosti. Zájemci o Hoopers musí vždy respektovat pokyny trenérů.

Správa webu